Çamaşır kurutma makinesi püf noktaları - Küçükçekmece Arçelik servisi 540 04 63

"TSE belgeli Küçükçekmece Arçelik Servis  
yetkili uzman kadrosu ile hep yanınızda"
Küçükçekmece Servis
İçeriğe git
püf noktaları ve kullanım
Çamaşır kurutma makinesi kullanım rehberi ve püf noktaları
Çamaşır Kurutma Makinesinin faydaları ve amacı

Kurutma makineleri kalabalık ailelere, çalışanlara ve çamaşırlarını asmak için yeterli alanı olmayanlara pratiklik sağlayan bir üründür. Bir taraftan istediğiniz giysilerin anında hazır olmasına olanak tanırken diğer taraftan da kuruyan giysilerin üzerinde toz ya da hav birikmesi derdini ortadan kaldırır. Çamaşırları asma ve toplama derdinden kurtarır ve zamandan tasarruf sağlar. Rutubet sorununu ortadan kaldıran çamaşır kurutma makineleri özellikle soğuk ve nemli günlerde hayat kurtarıcıdır. Peki, avantajları ile hayatınızı kolaylaştıran kurutma makinesi nasıl kullanılır?

Kurutulacak Giysilerin Etiketlerini Mutlaka Okuyun
Giysilerinizi çamaşır kurutma makinesine yerleştirmeden önce, mutlaka etiketlerine göz atın. Çünkü bazı hassas kumaş materyaline sahip kıyafetler kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmayabilir. Etiketinde "çamaşır kurutma makinesinde kurutulması uygun değildir" uyarısı olan kıyafetleri çamaşır kurutma makinesinde kurutmak, kumaş dokusunda deformasyona yol açabilir.

Kapasitesini Görmezden Gelmeyin
Çamaşır kurutma makinelerinin de tıpkı çamaşır makineleri gibi bir kapasitesi bulunur. Kurutma kapasitesinden daha fazla çamaşırla çalıştırılması, yeterli hava dolaşımının oluşmasını ve çamaşırların kurumasını engeller. Bu durum kurutma süresini uzatarak kıyafetlerin deforme olmasına neden olur. Sürenin uzaması enerji tüketimini de artırır.

Kurutulacak Giysilerin Sularının İyice Süzülmüş Olduğundan Emin Olun
Kurutma makinesini çalıştırmadan önce yıkanmış kıyafetlerinizin sularının iyice süzülmüş olması gerekir. Bunun için çamaşır makinenizin sıkma programını kıyafetlerin özelliğine uygun olarak ayarlamalısınız. Çamaşırlarınızın sularının iyi süzülmüş olması daha hızlı kurutulmalarını sağlar ve yıpranma riskini en aza indirir.

Üzerinde Metal Parçalar Olan Çamaşırlara Dikkat Edin
Metal parçalar çamaşır kurutma makinesinin kazanına zarar verebilir. Bu nedenle üzerinde metal parçalar yer alan giysilerinizi kurutma makinesinde kurutmaktan kaçının. Fermuarlı kıyafetlerinizi ise kurutma makinesine yerleştirmeden önce tersine çevirebilirsiniz. Bu şekilde metalin doğrudan kazanla temas etme riskini en aza indirebilirsiniz.

Çamaşırlarınızı Gruplandırın
Kurutmak istediğiniz çamaşırlarınızın miktarı çok fazlaysa, gruplandırmayı deneyin. Kumaş yapısına göre gruplandırma, çamaşırların deforme olmadan kurutulmasını sağlar. Örneğin kotlar, gömlekler, sentetik giysiler, pamuklular ve narin çamaşırları bu kumaş türlerine özel kurutma programlarında kurutabilirsiniz. Eğer az sayıda çamaşırı kurutacaksanız karma programları kullanabilirsiniz.

Kurutma Oranını Seçin
Çamaşır kurutma makinelerinde genellikle dolap kuruluğu ve ütü kuruluğu seçenekleri bulunur. Dolap kuruluğu alternatifi, ütü istemeyen çamaşırların tamamen kurumasını ve giyilmeye hazır hale gelmesini sağlar. Ancak ütüleyerek giyeceğiniz giysileriniz için ütü kuruluğu alternatifini tercih edebilirsiniz. Bu opsiyon çamaşırların kurutma makinesinden hafif nemli ve ütü yapmayı kolaylaştıracak şekilde çıkmasına olanak tanır. Böylece hafif nemli giysileri dolabınıza yerleştirmeden önce kolaylıkla ütüleyebilirsiniz.

Kurutma Makinenizi Bir Sonraki Kurutmaya Hazır Hale Getirin
Kurutma işlemi sırasında çamaşırlardaki havlar kurutma makinesinin kazanında birikir. Her kurutma işlemi sonrasında bu havları kazandan temizleyerek, çamaşır kurutma makinenizi bir sonraki kurutma işlemine hazır bir şekilde bırakabilirsiniz.

Koku Giderme Fonksiyonundan Faydalanın
Çamaşır tazeleme ya da koku giderme fonksiyonlarına sahip olan kurutma makinelerini temiz çamaşırlarınız için de kullanabilirsiniz. Koku giderme fonksiyonu sayesinde çamaşırlarınızdaki kötü kokulardan yıkamaya gerek kalmadan kurtulabilirsiniz.

Bebek Çamaşırlarında Kurutma Makinesi Tercih Etmeyin
Bebek çamaşırları, bebeklerin hassas ciltlerine uygun kumaş materyali kullanılarak üretilir. Alerjiye açık olan bebeğinizin kıyafetleri de elbette özen ister. Bebeklerin giysilerinin diğer giysilerden ayrı olarak bebek deterjanları ile yıkanması, bebek giysilerine özel yıkama programlarının kullanılması ve havalandırılarak güneşte kurutulması önerilir. Bu nedenle bebeklerinizin giysilerini kurutma makinesinde kurutmak yerine havalandırarak kurutmayı tercih edin.

Çamaşır Kurutma Makinesinin temizliği
Çamaşır Kurutma Makinesi kullanım sonrası mümkünse her seferinde filtreler temizlenmeli yoğuşma ünitesi kontrol edilmelidir günlük kullanım sonrası temizlemek mümkün değilse en fazla 5 kullanım sonrası genel temizlik yapılarak toz ve farklı maddelerden arındırmalı bakımı yapılmazsa enerji tüketimi artar ve giysilerinize zarar verir

Çamaşır Kurutma Makinesi ARIZA KODLARI
Çamaşır Kurutma Makinesi Arıza kodları güncellenmektedir çok yakında yüklenecektir whatsapp Destek 05324798090
TSE Belgeli Özel Küçükçekmece Arçelik servisinde İşçilik ve yedek parça hizmetlerinde 1 yıl garanti verilmektedir
Sultan Murat mh. Sultan Murat cd.
Çizmeci Sk. No:4
34295 Küçükçekmece  (İstanbul)
+90 212 540 04 63
+90 212 540 41 64
teknik@kucukcekmeceservis.com
kucukcekmecearcelikservisi.com
teknik servis whatsapp destek hattı
İçeriğe dön